Újabb nemzetközi konferencián mutatkozik be az ELTE Alumni

2024.09.23

Cseh és szlovák egyetemek éves konferenciájára kapott felkérést az idei eseményt szervező Prágai Közgazdaságtudományi Egyetemről az ELTE Alumni Központ vezetője, hogy mutassa be az Eötvös Loránd Tudományegyetem Alumni Szervezetének működését, eredményeit.

Tucatnyi csehországi és szlovákiai egyetem képviselői vettek részt azon a prágai konferencián, melyet idén a Vysoká Škola Ekonomická  Praze (VŠE, Prágai Közgazdaságtudományi Egyetem) szervezett. Felkért előadóként Pataky Csilla osztályvezető és Alumni Tanácstag az ELTE képviseletében mutatta be az ELTE Alumni működését, tevékenységét, főbb eredményeit és törekvéseit a rendelkezésre álló negyven percben.

A Cseh és Szlovák Köztársaság egyetemei rendszeresen találkoznak a diplomás hallgatókkal való kapcsolattartás fejlesztése, a legjobb gyakorlatok megosztása és a know-how kölcsönös átadása céljából. A csoport tagjai felismerik az öregdiákokkal való kapcsolat fenntartásának fontosságát, és szeretnének továbbtanulni ezen a területen.

A konferencián az Oktatási Minisztériumok képviselői ismertették elképzeléseiket a diplomásokkal végzett munka területén, majd bemutatásra került a Károly Egyetem (Univerzita Karlova) és a Közgazdaságtudományi Egyetem (VŠE) Alumni területe is. A konferencia zárásaként gyakorlati workshop-ra került sor, ahol a résztvevők egyeztettek a volt hallgatókkal való kapcsolat kialakításáról - akár már egyetemi éveik alatt -, a kapcsolat fenntartásáról, a kölcsönös előnyökről, és a hatékony kommunikációs módszerekről, eszközökről.

A résztvevő egyetemek:

• VŠE (Prague University of Economics & Business)
  • VŠCHT Praha (University of Chemistry & Technology)
  • ČVUT (Chech Technical University in Prague)
  • Univerzita Palackého v Olomouci
  • Univerzita Hradec Králové
  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  • Univerzita J. Selyeho (Selye János Egyetem)
  • Masarykova Univerzita
  • Vysoké učení technické v Brně (Technical University of Brno)
  • Univerzita Mateja Bela
  • Česká zemědělská univerzita (Czech University of Life Sciences Prague)
  • Janáčkova akademie múzických umění (Janáček Academy of Performing Arts)
  • Akadémia umení v Banskej Bystrici (Academy of Arts in Banská Bystrica)

Előzmények: Nemzetközi vízeken az ELTE Alumni

Beszámolók

Köszönjük az SZJA 1% felajánlásokat!

26 szeptember

XLVI. 5vös 5km - Alumni kategóriával

24 szeptember

Beszámolók