26. alkalmához érkezett az ELTE Sikerek sorozat, aminek november 13-i előadásán Tari Annamária pszichoanalitikus, klinikai szakpszichológus, író osztotta meg gondolatait a 21. század egyik legfontosabb kérdéséről: hogyan birkózzunk meg a modern világ által támasztott lelki kihívásokkal? Ha lemaradt volna, ne csüggedjen, az előadás bármikor visszanézhető!
Az eseményt szokás szerint Pataky Csilla (TTK '86), az Alumni Központ vezetője nyitotta meg. Beszédében taglalta az Egyetem sokrétű Alumni tevékenységét, vízióját és az azt vezérlő nemes célt, felhívva a figyelmet a generációk összefogásának fontosságára a tudásmegosztási és jótékony célok terén, majd köszöntötte az este előadóját, Tari Annamáriát (BGGyK '83, BTK '92) pszichoterapeutát, pszichoanalitikust, írót. Az előadót ezúttal Sziklai Péter (TTK '92) tudományos rektorhelyettes vezette fel, aki áttekintést adott munkásságáról, méltatta tevékenységét, szakterületeit. Az eseményen részt vett Hudecz Ferenc (TTK '77) korábbi rektor, az előadás-sorozat védnöke, Bóna Judit (BTK '02) dékánhelyettes, Béres József (TTK '77) a Béres Gyógyszergyár elnöke, az ELTE Alumni Alapítvány kurátora is.
Az előadás központi témája a digitalizáció és az emberi lélek kapcsolata volt, különös tekintettel arra, hogy a folyamatos online jelenlét, a közösségi média hatásai, valamint a technológia uralta hétköznapok hogyan formálják mindennapi életünket. Tari Annamária külön figyelmet szentelt az új generációknak (Z és Alfa), akik a technológia árnyékában nőnek fel, és akikre ez a környezet különösen nagy nyomást gyakorol.
Az előadó rávilágított arra, hogy a technológiai fejlődés előnyei mellett olyan új kihívásokkal is szembesülünk a mai világban, mint az információs túlterhelés, az online térben való túlzott önreprezentáció vagy a személyes kapcsolatok elszegényítése. Az előadás során szó esett a mentális egészség megőrzésének lehetséges stratégiáiról, például az offline időszakok tudatos beiktatásáról és az emberi kapcsolatok ápolásának fontosságáról.
A résztvevők inspiráló gondolatokat kaptak arról, hogyan lehet a digitalizáció világában kiegyensúlyozott életet élni, és hogyan kezelhetik a mindennapi stresszt hatékonyabban. Tari Annamária előadása nemcsak a lelki stabilitás fenntartásához szükséges elméleti ismeretekkel gazdagította a hallgatóságot, hanem egy kis útravalóval is ellátott mindenkit:
"Ha én tanácsolhatok valamit, mint ELTE falak között nevelkedett diák, azt még mindig fontosnak tartom, hogy éljenek! Hallgassanak komolyzenét, menjenek színházba, olvassanak, sportoljanak, társasjátékozzanak és tanítsák erre a környezetüket, mert egy nagyon tech világban egyszer majd eljutunk oda, hogy nagy kuriózum lesz az emberi érzelem. Most sajnos még ott tartunk, hogy az a szupererő, ha kibírjuk a realitást. De csak változik ez. Gondoljanak bele, csak csinálni kell!"
Az esemény végén a helyszíni résztvevők kérdéseket tehettek fel az előadónak.
Ha esetleg lemaradt volna az előadásról, alább visszanézhető, jó szívvel ajánljuk mindenkinek!
Már látta? Fejezze ki tetszését szíves utalás formájában - hallgatói ösztöndíjalap feltöltéséhez - az ELTE Alumni Alapítvány számlájára: MBH 10300002-10408814-49020010
A fotókért köszönet az ELTE Online munkatársainak.
Ha kíváncsi hasonló tartalmakra, olvassa/nézze vissza a korábbi ELTE Sikerek előadásokat.
Képek 20
Megjegyzések0
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!
Javasolt cikkek