"Az én ELTE-s történetem" 2024. évi prózaíró pályázat online eredményhirdetésére 2024. november 18-án este került sor. Az immár 5. alkalommal kiírt irodalmi versenyre összesen 31 pályamű érkezett 7 kar volt és jelen hallgatóitól. Az ünnepélyes díjátadót november 29-én, az Aula Magnában tartjuk az ELTE Alumni Jótékonysági Hálaest keretében.
Az irodalmi pályázat idén már az ötödik alkalommal valósulhatott meg az ELTE Online, az ELTE Alumni Központ és az ELTE Alumni Alapítvány összefogásával. A szép számmal megjelentek üdvözlését követően Pataky Csilla, az Alumni Központ vezetője emlékezett vissza a verseny indulására, történetére és rámutatott arra, hogy a közös verseny kiváló alkalom az ELTE Diplomásoknak közelebb kerülni a hallgatókhoz, akiket amúgy is támogatnak - tudásmegosztással is, és az ELTE Alumni Ösztöndíj réven, az alapítvány közreműködésével anyagiakkal is.
Ezután dr. Bartus Dávid, a Bölcsészettudományi Kar dékánja, a zsűri tiszteletbeli elnöke tért ki a verseny fontosságára, kifejezte örömét a már hagyományosnak tekinthető pályázat ismét magas indulói létszáma felett, egyúttal hangsúlyozta, hogy a díjazottak ezúttal öt különböző karról kerültek ki - egyáltalán nem mondható tehát, hogy csak a bölcsészek tudnák megosztani ELTE-s történeteiket irodalmi igényességgel.
Ezt követően dr. Mizsur Dániel, egyetemi tanársegéd, a zsűri szakmai elnöke részletesen is méltatta a pályaműveket. Elmondta, hogy a beérkezett írások milyen főbb témák szerint csoportosíthatók, így pl. idén is több, egy-egy jeles tanáregyéniségnek emléket állító írás érkezett, de voltak inspiráló, a felnőttkori diplomaszerzésről szóló szövegek éppúgy, mint amik teret adtak a fikciós játéknak. Beszéde során nevesítette, hogy melyik szerzőt melyik csoportba tudta sorolni, idézve is néhány írásból egy-egy jellegzetes részletet. Végül gratulált valamennyi indulónak, hozzátéve, hogy örömmel és érdeklődéssel olvasta műveiket.
Ráday Zsófia, az ELTE Online kultúra rovatának vezetője, a zsűri egyik tagja is köszönetét fejezte ki az indulóknak pályaműveik beküldéséért és örömének is hangot adott afelett, hogy idén is rekordszámú írás érkezett. Ezután röviden ismertette a pályaművek értékelésének menetét, nehézségeit, kitérve az írások sokszínűségére és az értékelés főbb, esetenként - a beérkezett írások alapján felmerülő - újabb szempontjaira. Egyúttal hozzátette, hogy a pályázatok számának növekedésével párhuzamosan egyre finomodik és komolyodik a pályázati kiírás is.
A pályázatra idén 26 főtől összesen 31 pályamű érkezett. A pályázók között 7 karról voltak jelenlegi és volt hallgatók. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára Farkas Ibolya (BTK '23) állhatott fel Visszaemlékezés, napló részlet című írásával. A második helyezés tekintetében holtverseny alakult ki: Horváth-Gál Hanna (PPK '22): Egy csepp méz és Jankovits György (TTK '57): Az én ELTE-s katonás történetem. Első helyen végzett Ozoli-Birkás Ágnes (ÁJK '98, BTK '04) Professzor Duende című kiemelkedő pályaművével. A zsűri döntéséből különdíjban részesült Vít Adamovský (BTK-s hallgató): Az álmok azért vannak, hogy megvalósítsuk őket..., dr. Torma László (ÁJK '24): Későn érő típus és Vargha Tiborné (BGGyK-s és PPK-s hallgató): Mi leszek ha nagy leszek? című írásáért.
A nyertesek 2024. november 29-én személyesen vehetik át nyereményeiket az ELTE Alumni Jótékonysági Hálaest keretében. Az első helyezett egy Kindle e-book olvasóval, a 2. és 3. helyezett Írók Boltja könyvutalvánnyal, míg a különdíjasok hímzett, egyetemi címeres pólóval és egy kiadvánnyal lesznek gazdagabbak. Mindazok, akik nem tudtak megjelenni az alkalmon, személyesen, vagy postai úton vehetik át nyereményeiket, ill. okleveleiket.
Gratulálunk minden pályázónak!
Ha indulna a következő pályázaton, vagy ha kíváncsi a nyertes pályaművekre, figyelje híradásainkat!
Megjegyzések0
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!
Javasolt cikkek