Díjat kapott Rakovszky Zsuzsa és Margócsy István

2024.05.07

Artisjus Irodalmi Nagydíjjal tüntették ki Rakovszky Zsuzsannát (BTK '75) és Osváth Ernő díjat kapott Margócsy István (BTK '75). Gratulálunk diplomásainknak!

A Vita élő időben című verseskötetéért, valamint teljes életművéért Rakovszky Zsuzsa kapja idén az Artisjus Irodalmi Nagydíjat. Részletek a díjról itt olvashatóak.

Idén 6. alkalommal adják át az Osvát Ernő-díjat, amellyel irodalmi, művészeti folyóiratok szerkesztőinek teljesítményét ismerik el. Margócsy István nemcsak irodalomtörténészként, oktatóként és kritikusként meghatározó alakja a hazai irodalmi életnek, hanem szerkesztői munkája is kiemelkedő, így megérdemelten veheti át a díjat. Részletek

Forrás: noklapja.hukultura.hu

A National Academy of Sciences tagjává választották Barabási Albert-Lászlót

08 május

Akadémiai Aranyérmet kapott Pléh Csaba

08 május

Kitüntetések

Állami kitünetésben részesültek diplomásaink!

20 március