A Mongol Tanszékről a mozitermekbe

BTK Alumni Tagozat

2024.10.16

Október 24-től látható a mozikban Füredi Zoltán PhD hallgatónk „A legbelsőbb Ázsia - Magyarok nyomában Mongolországban” című dokumentumfilmje.

Túl a Kárpátokon, túl az Urálon, sőt, még a végtelen fűtengeren is túl, él egy nép, amely számontartja és szereti a magyarokat. A személyes hangvételű road movie Mongóliába kalauzol, hogy fényt derítsen a magyarok és mongolok közötti furcsa rokonságtudat eredetére. Az út egyben spirituális utazás, hogy a rendező saját sorsát megváltoztassa.

Az ELTE BTK mongolisztika doktori program hallgatójának alkotása a Birtalan Ágnes által vezetett „70 év, 70 arc” oral history projekt kutatásaira támaszkodik. A film a szolnoki Alexandre Trauner Art/Film Fesztiválon mutatkozik be a nagyközönség előtt, ahol versenyben van a Látványos tudomány szekcióban.

Weboldal

Múzeumok Őszi Fesztiválja az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban