Magyar Tudomány Ünnepe 2024
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából konferenciát szervez „A gyógypedagógia és a 125 éves gyógypedagógusképzés jelene és jövője” címmel.
A rendezvényt dr. Sziklai Péter Tudományos Rektorhelyettes és dr. habil. Papp Gabriella Dékán nyitják meg. Pataky Csilla, ELTE Alumni Központ vezetőjét követően Annet De Vroey, az Európai Ügynökség a Sajátos Nevelési Igényű Tanulókért és az Inkluzív Oktatásért (EASNIE) projektmenedzsere tartja a nyitó előadást.
A délelőtti programban dr. Zászkaliczky Péter és dr. Sándor Anikó átfogó gyógypedagógia-elméleti és fogyatékosságtudományi előadást tartanak, míg dr. Kas Bence előadásában a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségek hátterében álló, gyakran fel nem ismert nyelvi zavarok arányait és nyelvi profiljait mutatja be.
A délutáni szekciót a tavalyi Walter Bachmann-díjas szakdolgozók előadásai nyitják. Ezt követően dr. Stefanik Krisztina bemutatja az MTA-ELTE Autizmus Szakmódszertani Kutatócsoport munkáját, míg dr. habil. Perlusz Andrea egy participatív társadalmi innovációs projekt eredményeiről számol be.
Dr. Vig Julianna és Tóthné dr. Kälbli Katalin a mozgásfejlődés modern elméleteiről és neuromítoszairól tartanak előadást. Dr. Maléth Anett és dr. Hoffmann István a nagykorú intellektuális fogyatékossággal élő személyek cselekvőképességének új perspektíváit tárgyalják. Végül, dr. Zakariás Lilla az afáziológia innovációiról és a sérült nyelvi folyamatok interdiszciplináris vizsgálatáról tart előadást.
A rendezvényen adják át az ELTE BGGYK és a KézenFogva Összefogás a Fogyatékosokért Alapítvány által 2024-ben alapított Göncz Árpádné-díjat, amely azon kiemelkedő szakemberek munkáját ismeri el, akik hosszú éveken át fáradoztak a fogyatékos személyek önálló életvitelének támogatásán, valamint innovatív módszerek bevezetésével és új együttműködésekkel járulnak hozzá a társadalmi befogadás és részvétel előmozdításához.
A konferencia regisztrációköteles. A konferencia egésze alatt automatikus feliratozást biztosítunk.
Az esemény hibrid formában kerül megrendezésre, a stream csatlakozási linkjét itt fogjuk közzétenni legkésőbb november 20-ig.
A konferenciát támogatja az MTA PTB Gyógypedagógiai Albizottsága és az ELTE Alumni Központ.
Örök diákjait az ELTE Alma Mater visszavárja!