Egyetem megnyitja kapuit: Biológiai és Paleontológiai kiállítás

AP
EB
SV
LB
AP
résztvevős és érdeklődő
A regisztráció határideje lejárt.

Az Egyetem megnyitja kapuit nevezetű, népszerű sorozatunk következő állomása az ELTE Természetrajzi Múzeumának Biológiai és Paleontológiai kiállítása lesz 2024. február 29-én. A kiállítást Török Júlia, az ELTE Állatrendszertani és Ökológiai Tanszékének oktatója, és Szente István főmuzeológus, az ELTE Tatai Geológus Kertjének az igazgatója mutatja be. 

A Biológiai és Paleontológiai kiállítás elődje a XIX. században Margó Tivadar professzor által alapított Zoológiai és Összehasonlító Boncztani Múzeum volt, amelyet annak idején Európa három legszebb gyűjteménye között emlegettek. Egy alkalommal még I. Ferenc József császár is meglátogatta és igen elismerően nyilatkozott róla. Ez az értékes kollekció 1945-ben a budapesti ostrom alkalmával szinte teljesen megsemmisült.

Amikor már egyértelművé vált, hogy a Természettudományi Kar a Trefort kertből a Lágymányosra költözik, mód nyílt a megmaradt és az azóta előállított készítményekből, tárgyakból összeállított újabb gyűjtemény kialakítására. A múzeum kincsei közül külön említést érdemel számos igen szép őslénytani kollekció, tengeri állat, különleges és ritka emlős gyűjtemény, jelentősek az 1870-es években készített emberi csontváz és a koponyapreparátumok, és Török Aurél antropométere.

A sétát helyszíni jelenléttel tartjuk.  A rendezvény ingyenes, de regisztrációköteles.

Sorozatismertető 

Egyetem Megnyitja Kapuit

ELTE TTK

Pázmány Péter sétány 1/C 1117 BUDAPEST

Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!

Javasolt események

csü.

24

ápr.

Az Egyetem megnyitja kapuit: Füvészkert

ELTE Füvészkert

Budapest

sze.

16

ápr.

ELTE Sikerek: Csányi Vilmos

ELTE Aula Magna / online élő közvetítés

Budapest

ked.

08

ápr.

Találkozz az ELTE-vel, Madrid

Embassy of Hungary, Madrid

Madrid