KUTATÁSOK AZ AFÁZIA ÉS EGYÉNI KÜLÖNBSÉGEK KUTATÓMŰHELYBEN - BESZÁMOLÓ
A Gyógytea sorozat előadásai egyben szakmai Alumni rendezvények is, melynek 2024. március 14-i előadásán Dr. Perlusz Andrea dékánhelyettes, a sorozat házigazdájának megnyitója után Balogh-Kátai Judit (ELTE Alumni Központ munkatársa) távolléte miatt Papp Gabriella az ELTE BGGYK dékánja is köszöntötte a résztvevőket és néhány percben bemutatta az Alumni központ munkáját, célkitűzését és beszélt az Alumni tagság lehetőségeiről is.
Az előadáson Dr. Zakariás Lilla bemutatta az Afázia és egyéni különbségek kutatóműhely eddigi főbb eredményeit. Ezek között szerepelt a közel 10 éves munka eredményeként magyar nyelvre adaptált és sztenderdizált átfogó afáziateszt, a CAT-H bemutatása, valamint egy saját kidolgozású afázia szűrőteszt (MASZT) és egy életminőség kérdőív folyamatban levő, nemzetközi együttműködéssel történő adaptációjának bemutatása is.
A több évet is felölelő nyomonkövetéses, nagymintás vizsgálat fókuszában az afáziás személyek teljesítményében jelentkező, gyakorlati szakemberek által is gyakran tapasztalt fluktuáció és a felépülésére ható faktorok feltárása áll.
A kutatóműhely számos szakmódszertani kérdéssel is foglalkozik, például az afáziatesztek online alkalmazhatóságával kapcsolatban. Az előadás során kiderült, hogy a bemutatott kutatások egy része a kar hallgatóinak aktív bevonásával zajlott és zajlik jelenleg is.
Az előadás kötetlen hangulatban telt, melyen a kar dolgozói mellett több hallgató és a klinikumban dolgozó logopédus kolléga is jelen volt.
Köszönjük a lehetőséget, a résztvevőknek pedig az érdeklődést.
Szeretettel várunk mindenkit következő előadásunkon 2024.04.04.16.00-tól ahol Vármos Tibor és Berencsi Andrea fog beszélni "A kézfunkciók változása és jellemzői stroke után" címmel!
Köszönjük a támogatást:
Örök diákjait az ELTE Alma Mater visszavárja!
Képek 4
Megjegyzések0
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!
Javasolt cikkek