Vissza a hírekhez
Következő cikk
Korábbi cikk

Interjú Hegymegi Flórával, Az én ELTE-s történetem 2020 pályázat első helyezettjével

Interjúk

-

2021.04.27

A pandémia kezdetekor, 2020 tavaszán az ELTE Alumni Központ ismét meghirdette "Az én ELTE-s történetem" prózaíró pályázatot az ELTE Online és az ELTE Alumni Alapítvány közreműködésével. Az online eredményhirdetésre 2021. április 8-án került sor. Az ünnepélyes díjátadó a tervek szerint 2021. december elején, az Aula Magnában lesz. A dobogósokkal interjút készítettünk, egyúttal pályázataikat is publikáljuk.

A jelenlegi és leendő ELTE Diplomások Alma Materükhöz köthető írásait szakértő zsűri bírálta el. Az online eredményhirdetésen a pályázók, a bíráló bizottság tagjai és a szervezők vettek részt. A dobogósok ajándékát és a résztvevők díszoklevelét az ELTE Alumni Alapítvány biztosítja. Az első helyezett egy Kindle e-book olvasóval, a második és harmadik könyvutalványokkal, míg a többi pályázó díszoklevelekkel lesz gazdagabb. Mindezeket a versenyzők az ünnepélyes díjátadó alkalmával, várhatóan 2021. december 3-án vehetik át az Aula Magnában megrendezésre kerülő ELTE Alumni Jótékonysági Est keretében. 

Az első helyezett Hegymegi Flóra (BTK '18) Időtlen álmatlanság című novellájával állhatott fel a virtuális dobogó első fokára. Flóra a 2019-ben meghirdetett, első pályázaton különdíjas volt.


Hogyan hat Önre a pandémia időszaka? Inspirálja, hogy többet foglalkozzon az írással?

Még tartom magam, de azt hiszem, hogy a járványhelyzet egy hozzám hasonló, meglehetősen introvertált embert is képest kifordítani önmagából. Észrevettem, egészen különleges eseménnyé avanzsálódott lemenni a boltba, szinte olyan izgalommal tölt el, mint egy elsőbálozót. Ott végre emberekkel találkozhatok, személyesen, megfigyelőként rész vehetek az életükben, és egy időre hátrahagyhatom saját, beszűkült életteremet. Ez az időszak a legkevésbé sem alkotásra inspiráló, hacsaknem a koronavírus az adott mű témája. Hiedelem, hogy egy író vagy írójelölt most egyszerűen megteheti, hogy ki se mozdulva a szobájából, leír mindent, ami csak kikívánkozik. Ez így nem megy, görcsösen és kényszerből, mondván, itt az idő. Szükség van impulzusokra, újabb élményekre, találkozásokra, amelyekből szövegek születnek, vagy továbbgördítik a gondolatmenetet. Már meglévő ötletekből persze remekül lehet dolgozni, de a tartalékok végesek, és előbb-utóbb hozzá kell tenni valami újat, gyűjteni kell, különben elfogyunk.


Elolvasom a díjnyertes pályaművet

 

Melyik a legkedveltebb vagy legemlékezetesebb prózai mű, amelyet olvasott? Van belőle kedvenc részlete vagy idézete?

Háy János prózáját nagyon kedvelem, és azt hiszem, esetében ez nem csupán egy adott regényre, novellára vonatkozik. Így ír a Ne haragudj, véletlen volt: Szükségnapló-ban: ,,Jobb tenni nap mint nap, amit tenni lehet, s nem bízni a vakszerencsében, hogy az majd gyökeresen kiforgatja a sorsunkat abból a talajból, amibe oly makacsul bele vagyunk kapaszkodva (…)”. A járványhelyzettel kapcsolatban osztom ezt az álláspontot, és ha van tanulság, ami ebből az egészből levonható, azt talán ekképp lehet megragadni.


Tervez a jövőben (is) írásokat megjelentetni? 

Igen, mindenképpen, és remélhetőleg sikerrel járok. Megfogadtam egy sokat tapasztalt barátom tanácsát, és folytatom tovább a novella műfajában.


Milyen érzés volt hallani a nevét a dobogósok között? 

Meglepő. Nem számítottam erre az eredményre, különösen a pályaművek ismertetése után, megindító és szívből jövő történeteket írtak meg a többiek, magam is szívesen olvasnám őket. Mire én, jöttem ezzel, hogy egyszer elaludtam egy szemináriumon. Sikerült megint kilógni a sorból - de ez így van rendjén.


Mi lesz az első könyv, amit feltesz az ELTE Alumni Alapítványtól kapott Kindle e-book olvasóra? 

Paul McCartney: THE LYRICS: 1956 to the Present. McCartney mesél az életéről, költészetről, az alkotás folyamatáról a dalszövegein keresztül, novemberben fog megjelenni, két vaskos kötetben, ezt biztosan elsőként teszem fel egyéb idegen nyelvű könyvek mellett, melyeket ebben a formában nagyon könnyű beszerezni. Valamint később az összes olyan könyvet, melyekkel egyébként nyomtatott formában embert lehet ölni, olyan nehezek.


Pályázati kiírás

Eredményhirdetés

Heol.hu interjúja

kedvel
1697 megtekintéss megtekinté
Ossza meg

Megjegyzések0

Nincs jogosultsága a megtekintéshez, illetve megjegyzés írásához.Kérjük, jelentkezzen be.

Javasolt cikkek

Interjúk

„Nagy kaland ez a kiállítás az életemben”

egy tag profilképe

Bölcsészettudományi Kar ELTE

04 november

Interjúk

INTERVIEW WITH AN INTERNATIONAL INTERN AT ELTE INTERNATIONAL STRATEGY OFFICE

AI

Alumni International

30 március

Interjúk

Rethinking the Concept of Talent

AI

Alumni International

12 október