Vissza a hírekhez
Következő cikk
Korábbi cikk

Gyermekeket gyógyít a népzene és a népmese erejével

Hírek

-

2021.06.18

Nagycsaládban nőtt fel, a zene, az ének, a tánc a mindennapjainak része volt. Klasszikus zenét tanult, sokáig fuvolistának készült, mellette kezdett táncolni és népzenét tanulni. Gyakorlatilag belenőtt a néptánc és a népzene világába. Mindeközben elvégezte az ELTE pszichológia szakát és a Bethesda gyermekkórházban gyermekpszichológusként dolgozik, sokszor krízishelyzetbe került gyerekekkel. Azért ez nem mindennapos teljesítmény…

Korzenszky Klára (PPK '10) énekesnő, gyermekpszichológus. Miután elvégezte az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológia szakát, a Semmelweis Egyetemen tett klinikai szakpszichológus szakvizsgát. Jelenleg a Bethesda Gyermekkorház gyermekpszichológusa, valamint nevéhez kötődik a Klárisok produkció megalapítása. 2012 óta tartó interaktív gyermekműsoraiban a gyermekpszichodrámát a népdalokkal, mondókákkal vegyíti, mesekoncerteket létrehozva. Egykori hallgatónkkal a Mandiner hetilaptól Ferenczi-Bónis Orsolya készített interjút.

"Ön hogyan került közel a népmesék és népdalok világához?

Nagycsaládban nőttem fel, a zene, az ének, a tánc a mindennapjaink része volt. Klasszikus zenét tanultam, sokáig fuvolistának készültem, mellette kezdtem el a Bihari János Táncegyüttesben táncolni és az Óbudai Népzenei Iskolában Juhász Zoltánnál, Fábián Évánál népzenét tanulni. Gyakorlatilag belenőttem a néptánc és a népzene világába. Néphagyományaink annyira magával ragadók, hogy aki gyermekkorában kerül közel hozzájuk, annak az életformájává is válhatnak. Nekem hosszú ideje a népzene és a világzene határozza meg mindennapjaimat: énekeltem például a Tűz Lángja, a Ghymes és a Makám zenekarban.

Mindeközben elvégezte az ELTE pszichológia szakát. Azért ez nem mindennapos teljesítmény…

Édesapám orvos, az, hogy ő gyógyítással foglalkozik, meghatározó volt számomra. Már a gimnáziumban eldöntöttem, hogy pszichológiát szeretnék tanulni.

Gyermekpszichológusként népdalokkal és a népmesékkel is gyógyít, énekesként pedig beemeli a terápiás módszereket a gyerekkoncertekbe. Ötvözni tudja a kétféle szaktudást, de hogyan viszonyul egymáshoz az énekesi és a pszichológusi énje?

Párhuzamosan formálódtak, és végül összefonódtak: most már elválaszthatatlanul egymásra épülnek. De ez fokozatosan alakult így. A pszichológián belül a gyermek- és fejlődéspszichológia irányát választottam, s olyan módszereket is megismertem, mint a gyermekpszichodráma, a meseterápia és a zeneterápia. A néptáncegyüttesben való felnövés pedig azzal is járt, hogy gyermekcsoportokat vezettem, így megtapasztaltam, hogy a közösség ereje, a zene és a tánc hatása a gyerekekre és az egymással való kapcsolatukra mennyire jótékony."

Az interjú további részét a Mandiner hetilapban olvashatja el ide kattintva.

Fotó: Szentimrey Panni, korzenszkyklara.hu

Forrás: mandiner.hukorzenszkyklara.hu

kedvel
466 megtekintéss megtekinté
Ossza meg

Megjegyzések0

Nincs jogosultsága a megtekintéshez, illetve megjegyzés írásához.Kérjük, jelentkezzen be.

Javasolt cikkek

Hírek

Major Financial Crises: A Historical Perspective

AI

Alumni International

28 október

Hírek

Múzeumok Őszi Fesztiválja az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

egy tag profilképe

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár

16 október

Hírek

A Mongol Tanszékről a mozitermekbe

egy tag profilképe

Bölcsészettudományi Kar ELTE

16 október