Vissza a hírekhez
Következő cikk
Korábbi cikk

Gyermekeket gyógyít a népzene és a népmese erejével

Hírek

-

2021.06.18

Nagycsaládban nőtt fel, a zene, az ének, a tánc a mindennapjainak része volt. Klasszikus zenét tanult, sokáig fuvolistának készült, mellette kezdett táncolni és népzenét tanulni. Gyakorlatilag belenőtt a néptánc és a népzene világába. Mindeközben elvégezte az ELTE pszichológia szakát és a Bethesda gyermekkórházban gyermekpszichológusként dolgozik, sokszor krízishelyzetbe került gyerekekkel. Azért ez nem mindennapos teljesítmény…

Korzenszky Klára (PPK '10) énekesnő, gyermekpszichológus. Miután elvégezte az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológia szakát, a Semmelweis Egyetemen tett klinikai szakpszichológus szakvizsgát. Jelenleg a Bethesda Gyermekkorház gyermekpszichológusa, valamint nevéhez kötődik a Klárisok produkció megalapítása. 2012 óta tartó interaktív gyermekműsoraiban a gyermekpszichodrámát a népdalokkal, mondókákkal vegyíti, mesekoncerteket létrehozva. Egykori hallgatónkkal a Mandiner hetilaptól Ferenczi-Bónis Orsolya készített interjút.

"Ön hogyan került közel a népmesék és népdalok világához?

Nagycsaládban nőttem fel, a zene, az ének, a tánc a mindennapjaink része volt. Klasszikus zenét tanultam, sokáig fuvolistának készültem, mellette kezdtem el a Bihari János Táncegyüttesben táncolni és az Óbudai Népzenei Iskolában Juhász Zoltánnál, Fábián Évánál népzenét tanulni. Gyakorlatilag belenőttem a néptánc és a népzene világába. Néphagyományaink annyira magával ragadók, hogy aki gyermekkorában kerül közel hozzájuk, annak az életformájává is válhatnak. Nekem hosszú ideje a népzene és a világzene határozza meg mindennapjaimat: énekeltem például a Tűz Lángja, a Ghymes és a Makám zenekarban.

Mindeközben elvégezte az ELTE pszichológia szakát. Azért ez nem mindennapos teljesítmény…

Édesapám orvos, az, hogy ő gyógyítással foglalkozik, meghatározó volt számomra. Már a gimnáziumban eldöntöttem, hogy pszichológiát szeretnék tanulni.

Gyermekpszichológusként népdalokkal és a népmesékkel is gyógyít, énekesként pedig beemeli a terápiás módszereket a gyerekkoncertekbe. Ötvözni tudja a kétféle szaktudást, de hogyan viszonyul egymáshoz az énekesi és a pszichológusi énje?

Párhuzamosan formálódtak, és végül összefonódtak: most már elválaszthatatlanul egymásra épülnek. De ez fokozatosan alakult így. A pszichológián belül a gyermek- és fejlődéspszichológia irányát választottam, s olyan módszereket is megismertem, mint a gyermekpszichodráma, a meseterápia és a zeneterápia. A néptáncegyüttesben való felnövés pedig azzal is járt, hogy gyermekcsoportokat vezettem, így megtapasztaltam, hogy a közösség ereje, a zene és a tánc hatása a gyerekekre és az egymással való kapcsolatukra mennyire jótékony."

Az interjú további részét a Mandiner hetilapban olvashatja el ide kattintva.

Fotó: Szentimrey Panni, korzenszkyklara.hu

Forrás: mandiner.hukorzenszkyklara.hu

kedvel
502 megtekintéss megtekinté
Ossza meg

Megjegyzések0

Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!

Javasolt cikkek

Hírek

ELTE has contributed to whitepaper on “European Vision for the 6G Network Ecosystem”

AI

Alumni International

17 január

Hírek

Egykori BTK-s hallgató a Forbes új főszerkesztője

egy tag profilképe

Bölcsészettudományi Kar ELTE

17 január

Hírek

ELTE Assistant Professor Yoshikazu Nagai Appointed as Deputy Spokesperson of the NA61/SHINE Experiment

AI

Alumni International

06 január