A Hármaskönyvről tartott előadást Mezey Barna

2024.07.02

Werbőczy István jogtudós emléke előtt tisztelegtek Nógrád jogászai emléktúrával, koszorúzással, és egy előadással, melyet dr. Mezey Barna (ÁJK '77) az Eötvös Loránd Tudományegyetem professzora, korábbi rektora, az ELTE Alumni Tanács tagja tartott a Hármaskönyvről 2024. június 21-én Alsópetényben.

A Magyar Jogász Egylet Nógrád Vármegyei Szervezete és a Nógrád Vármegyei Kormányhivatal biciklis emléktúrát szervezett Alsópeténybe, ahol Werbőczy István 1504 és 1514 között írta meg a méltán híres Hármaskönyvet (más néven Tripartitumot), a középkori nemesség szokásjogi gyűjteményét. A túrázókat Avar Ákos polgármester köszöntötte, majd koszorúzásra került sor a jogász egylet által állított emléktáblánál. Ezt követte dr. Mezey Barna professzor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogtörténeti Kutatócsoport tanárának előadása a helyi művelődési házban, ahol a vármegye jogászai a Hármaskönyv eredeti példányát is megtekinthették.

További részletek és forrás: nool.hu

Felhasznált fotók: Ember-Lukács Zsófia

Újabb 10 tehetséget támogat az ELTE Alumni Alapítvány