ELTE Sikerek: Hamar Dániel

EK
EM
HT
MS
EJ
résztvevős és érdeklődő
Online
Látható link a résztvevők számára
A regisztráció határideje lejárt.

Hírneves, az ELTE falai közül kikerült volt hallgatók beszélnek munkásságukról és jelen törekvéseikről,  ELTE-s kötődéseikről, valamint sikerről, értékekről és karrierépítésről azon az előadássorozaton, amelyet ELTE Sikerek címmel rendez az Alumni Központ. Következő előadónk: Hamar Dániel, geofizikus, Liszt Ferenc- és Kossuth-díjas zenész, a Muzsikás együttes alapító tagja. 

Hamar Dániel (TTK '74) a Muzsikás együttes zenészeként jelentős hazai és külföldi koncerttermekben, zenei fesztiválokon lépett fel, jelentős szerepe volt abban, hogy a hagyományos magyar népzenét a nemzetközi zenei világ befogadta. Eredetileg azonban nem zenei pályára készült. Miután megszerezte diplomáját az ELTE geofizikus szakán, az Eötvös Loránd Geofizikai Intézetben kezdett el dolgozni, majd az ELTE Űrkutató Csoportjának kutatója lett, és nyugdíjazásáig az is maradt. Egész életében amatőr zenésznek tekintette magát, ennek ellenére az együttes tagjaként számos rangos művészeti díjat tudhat magáénak. Ezenkívül munkásságát a legrangosabb nemzetközi világzenei kitüntetéssel, a WOMEX életműdíjjal is elismerték. Tovább

Az esemény időpontja: 2021. június 2. 18:30

Esemény helyszíne: 1053 Budapest, Egyetem tér 1-3. 

Az előadásról ÉLŐ, STREAMELT KÖZVETÍTÉST biztosítunk, helyszínen részt venni sajnos nincs lehetőség. Ennek részleteit a regisztrált érdeklődőkkel az előadás előtti napokban osztjuk meg.

A rendezvény ingyenes, és regisztrációhoz kötött (regisztrációs gombot alul a plakát alatt találja). Így vagy úgy, mindenképpen élőben láthatja!

Előadónk meghatározó élménye egyetemi éveiből:

"Egyetemi éveinkben mindannyian híres tudósokká, feltalálókká, nagy emberekké szerettünk volna válni, teli voltunk világmegváltó energiával, ambícióval. Meghatározó élményem volt egy földtani terepgyakorlat során hajnalig tartó beszélgetésünk egyik tanárommal, Oravecz Jánossal. Ő azt tanácsolta, váljunk inkább „jó átlagemberré”. Természetesen szenvedélyesen nem értettünk vele egyet. Vitatkoztunk, ő meghallgatta érveinket, majd csöndesen elmondta, mit is ért ő a „jó átlagember” alatt. Azt mondta, váljunk olyanná, aki félelem, büszkeség, szorongás, gőg nélkül tud beszélgetni bármikor, bárkivel. egyenrangúnak érezve magát, legyen az király, koldus, világhírű tudós, nagy hatalmú politikus vagy egy tanulatlan alkoholista a falusi kocsmában. Ne érezzük magunkat se alattuk, se fölöttük valónak.

A mai napig emlékszem a döbbent csöndre ott a sümegi fennsíkon felállított katonai sátorban. Színpadon, sok ezer ember előtt reflektorfényben állva sokszor eszembe jut ez a tanács. Ezért tartom magam a mai napig amatőr zenésznek, amo, azaz szeretet ami vezérel."

Beszámolók a korábbi előadásokról: Lovász László, Tölgyessy Péter, Persányi Miklós, Nagy Tímea, Lackfi János, Béres József, Barabási Albert-László, Freund Tamás, Winkler MártaBojár GáborStumpf István, Spiró György, Kolosi Tamás,Tardos Éva, Pléh Csaba és Prószéky Gábor.

Sorozatismertető 

Fotó: Horváth Péter Gyula 


kedvel
2792 megtekintés Látogatók
Ossza meg
ELTE Sikerek
Publikált: TTK Alumni Tagozat
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!

Javasolt események

hét.

10

febr.

Egyetem megnyitja kapuit: NMR- és Áramlás labor

ELTE Lágymányosi Campus

Budapest