Unger Emil-jutaloméremmel tüntették ki Kálnoki-Gyöngyössy Mártont
A numizmatikai szakírói tevékenységéért járó kitüntetést az MÉE jubileumi, 50. vándorgyűlésén, Kaposváron adták át. Az átadáskor elhangzott laudáció szerint a MÉE nagyra becsüli a díjazott szakírói munkásságát, megköszöni a különböző rendezvények alkalmából a Magyar Numizmatikai Társulatban és a Hóman Bálint Numizmatikai Nyári Egyetemen tartott előadásait, ezért az éremtan és a gyűjtés ismereteinek elmélyítése és népszerűsítése terén szerzett érdemeit a jutaloméremmel ismeri el.
Kálnoki-Gyöngyössy Márton átveszi az Unger Emil-jutalomérmet
Dr. Unger Emil (1926-1999) kutatóorvos, az Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet tudományos munkatársa volt, "kedvtelésből" foglalkozott numizmatikával. Ezen kedvtelésének köszönhetően született meg az éremgyűjtők számára megkerülhetetlen alapműve, a több kiadást is megért, három kötetes Magyar Éremhatározó. 2001-ben özvegye díjat alapított, amelyet kiemelkedő numizmatikai teljesítmény elismeréseként a MÉE évente két személynek adományoz. A kitüntetéssel jutalomérem és díszoklevél jár. A vert, ezüst jutalomérmet Ács József szobrászművész tervezte, az érmek Szabó Géza ötvös mester műhelyében (Szeged) készülnek.
Kálnoki-Gyöngyössy Márton az ELTE BTK Történelem Segédtudományai Tanszék habilitált docense, fő kutatási területei a középkori régészet és pénztörténet, a numizmatika, a régészeti feltárások jogi szabályozása, a régészeti örökségvédelem és a muzeológia.
Forrás: elte.hu
Megjegyzések0
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!
Javasolt cikkek