A programsorozat célja, hogy értéket képviselő, rendszeres kulturális programot nyújtson az ELTE szellemiségéhez illeszkedő területen, ezzel is építse az alumni közösséget, és erősítse tagjainak nyitottságát a világra. Az esteken az ELTE nyelvi tanszékeinek vállalkozó munkatársai, valamint szakértők, utazók mutatnak be egy-egy országot, annak turisztikai, kulturális érdekességeit.
A májusi rendezvényen Japánt ismerhetjük meg közelebbről.
Időpont: május 24. 18:00
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/B, 217.)
A Bartók Béla Énekkar Okano Teiicsi Tavaszi holdfény című darabját adja elő, majd Dr. Hidasi Judit nyelvész tart előadást Japán varázsa dichotómiákban elbeszélve címmel. Az előadó röviden így foglalta össze témáját:
,,Japán sokszor más, mint aminek látszik vagy aminek mutatják – a japánok maguk vagy a róluk tudósító külföldi média. Ez részben annak tulajdonítható, hogy sok ellentétes fogalompár, elv és szabály közé szerveződik a társadalom, az emberek élete és érintkezésük."
Ezekből szemezget az előadás, rámutatva arra, hogy az odalátogató idegenek – különféle hátterük és érdeklődési körük ellenére – miért találják oly vonzónak az országot, a japán kultúrát. A programban japán táncokkal fellép a Hungary Yosakoi Sumire együttes (Seicho, Kizuna, Soranis) is. Végül Dr. Szabó Balázs, a Japán Tanszék vezetőhelyettese Japán harci művészetek: a szamurájoktól a sportcsarnokokig címmel tart előadást.
A sorozat védnökei: Dr. Borhy László akadémikus, rektor, Dr. Scheuer Gyula kancellár, Dr. Hamar Imre nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettes, Kiss Róbert Richard, Prima Primissima-díjas újságíró, tiszteletbeli védnök.
Sorozatismertető
ELTE Alumni
Facebook
Comments0
Please log in to see or add a comment
Suggested Articles