KIKNEK AJÁNLJUK?
Ha szeretsz sokféle különböző emberrel együtt dolgozni, másoknak segíteni, ismeretlen világokat felfedezni, ha érdekelnek napjaink forró témái, mint például a kultúrák, nemzetek, kisebbségek találkozásának, együttélésének kérdései, a globalizáció, migráció következményei és az integráció lehetőségei, jelentkezz az ELTE PPK társadalmi befogadás tanulmányok mesterszakára!
A képzés Magyarországon egyedül az ELTE PPK kínálatában érhető el, és Európában is kevés ehhez hasonló egyetemi program van, ezért nagy számban járnak a szakra külföldi hallgatók is.
A KÉPZÉSRŐL
Az ELTE PPK Interkulturális Pedagógiai és Pszichológiai Intézetében átfogó tudást szerezhetsz a kulturális és kultúraközi pszichológia, a multikulturális tanulmányok és az interkulturális pedagógia, valamint a kapcsolódó tudományágak terén. Néhány nagyobb téma, ami még akkor is érdekelhet, ha esetleg később más terveid is vannak: az emberi viselkedés és gondolkodás kulturális sajátosságai, a gyermekfejlődés és a szocializáció a különböző kultúrákban, a társadalmi nemek, a multikulturális és kisebbségi oktatás, az interkulturális tanácsadás módszerei, a konfliktuskezelés, az emberi és a kisebbségi jogok, a társadalmi integráció. A képzés interdiszciplináris, így az egyes kurzusok során a témák antropológiai, emberi jogi, pedagógiai, pszichológiai és szociológiai vonatkozásaival is megismerkedhetsz.
Nagy súlyt fektetünk a gyakorlati ismeretek átadására is: a négy félév során számos tréningen, valamint iskolai és terepgyakorlaton vehetsz majd részt. A képzés második felévében, az elméleti felkészítés után bekapcsolódhatsz először egy oktatási vagy nevelési intézmény, majd a terepgyakorlat tárgy keretében egyéb intézmények, vállalatok, civil szervezetek munkájába is.
Az itt megszerzett kompetenciák révén tudatosan fogod kezelni a társadalmakban megjelenő értékek sokféleségét, és képes leszel elősegíteni a különböző kulturális háttérrel rendelkezők és a különféle kisebbségi és többségi csoportok együttműködését. Elemezni tudod majd az előítéletek társadalmi okait, és aktívan hozzájárulhatsz a társadalmi egyenlőséget szolgáló törekvésekhez. A képzés végén pedig okleveles társadalmi befogadás tanácsadó végzettséget kapsz.
LEVELEZŐN IS!
Lehetőséged van arra is, hogy ezt a tudást munka mellett, levelező képzés keretében sajátítsd el. Az órákat terveink szerint péntek délutánonként és szombatonként tartjuk a következő tanévben is. A 2021 őszén indult levelező képzés máris hatalmas siker, bevezetésével kétszer annyi jelentkezőt tudtunk felvenni, de figyeltünk arra, hogy hagyományosan kis létszámban, családias hangulatban tarthassuk az órákat.
DIPLOMA UTÁN
Végzett hallgatóként elhelyezkedhetsz nemzetközi vállalatoknál, a közjót szolgálni hivatott intézményekben, a szociális ellátórendszer legkülönbözőbb területein, és a társadalmi kérdésekkel foglalkozva például a társadalmi integrációt segítő szervezeteknél is. Már ma is keresik az interkulturális kérdésekben jártas szakembereket a bankoknál, nemzetközi vállalatoknál, a közigazgatásban, a hazai- és nemzetközi iskolákban, a civil szervezeteknél, a médiában, akiknek feladata lehet például:
- a magyarok nemzetközi képzési és munkapiaci mobilitásának segítése
- a hazai egyetemeken tanuló nemzetközi diákok beilleszkedésének támogatása
- az olyan hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének elősegítése, amelyek jelenleg az előítéletek, a diszkrimináció miatt hátrányt szenvednek
- halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek oktatása tanodákban
- a hazai kisebbségi csoportok, a menekültek és letelepedni szándékozók integrációjának segítése
- mediáció
- a külföldi munkavállalók munkahelyi beilleszkedésének elősegítése
- a munkahelyi sokszínűség menedzselése
A diploma megszerzése után bekapcsolódhatsz a pszichológiai vagy a neveléstudományi doktori képzésbe, illetve részt vehetsz a kar szakirányú továbbképzésein.
Comments0
Please log in to see or add a comment
Suggested Articles