Back to news
Next article
Previous article

10 év, 10 kérdés Kovács Evelinnel - Alumni interjú

Interviews

-

05.28.2021

Sorry, this content is not available in English

Az ELTE néprajz szakának 10 éves évfordulója alkalmából mesélnek az itt végzettek arról, milyenek voltak az egyetemi éveik, mit csinálnak most és hogy mit ad a szakmai életükhöz a szakon elsajátított néprajzi tudás. Az alábbi interjút és a sorozatot az ELTE néprajz blogjának szerkesztője, Prikler Szilvia, az Irodalomtudományi Doktori Iskola doktorandusza készítette Kovács Evelinnel (BTK '16).

1. Rövid bemutatkozás

Kovács Evelin vagyok, muzeológus, doktorandusz. A tudományos életben a céhekért, magánéletben a macskákért rajongok. Szabadidőmben mesét írok, festek, ha tehetem, a hegyekben kirándulok.

2. Mesélj egy kicsit a szakmai életutadról! 

2011-ben kezdtem meg tanulmányaimat az ELTE Néprajzi Intézetben, 2014-ben alapszakos, 2016-ban mesterszakos diplomát szereztem. 2015-ben kezdtem a Néprajzi Múzeumban dolgozni. 2016-ban a Társadalom- és Gazdaságtörténeti Doktori Programban folytattam tanulmányaimat, 2020-ban abszolváltam. Szerencsére nem volt olyan időszak az elmúlt években, amikor nem szakmai munkát végeztem.

3. Melyik intézményben dolgozol jelenleg?

Néprajzi Múzeum Etnológiai Archívumában, a Kéziratgyűjteményben dolgozom. 2014-től önkénteskedtem az intézményben, majd egy évvel később nyertem felvételt, így jelenleg teljes szakmai pályafutásom a múzeumhoz köthető.

4. Milyen munkakörben dolgozol? Melyek a főbb feladataid?

2015–2018 között gyűjteménykezelőként foglalkoztattak, 2018–2020 között segédmuzeológus voltam, 2021 januárjában kaptam meg muzeológusi kinevezésemet.

A sokrétű gyűjteményi munka (kutatói hagyatékok rendezése, online adatbázis szerkesztése, leltározás, digitalizálás, kutatószolgálat) mellett a Néprajzi Múzeum költözése miatt jelenleg a legfontosabb feladataink az új állandó kiállítás előkészítése és a gyűjtemény biztonságos költöztetésének lebonyolítása.

5. A tudományos néprajzi kutatás mennyire van jelen mindennapjaidban?

Maximálisan. Disszertációmban igyekszem a társadalomtörténeti és a néprajzi módszereket ötvözni a kézművesek csoportjának vizsgálata során, mindemellett pedig az új állandó kiállítás előkészítése, a kutatói hagyatékok rendezése is folyamatos kutatómunkát igényel.

Kíváncsi a többi 5 kérdésre és válaszra? A teljes interjú az ELTE Néprajz blogján megtekinthető. 



A fotó forrása: elteneprajz.blog





Like
290 Views Visits
Share it on

Comments0

Please log in to see or add a comment

Suggested Articles

Interviews

„Nagy kaland ez a kiállítás az életemben”

profile photo of a member

Bölcsészettudományi Kar ELTE

November 04

Interviews

INTERVIEW WITH AN INTERNATIONAL INTERN AT ELTE INTERNATIONAL STRATEGY OFFICE

AI

Alumni International

March 30

Interviews

Rethinking the Concept of Talent

AI

Alumni International

October 12