2021. július 13. és 15. között kerültek megrendezésre a Bölcsészettudományi Kar diplomaátadó ünnepségei. A július 14-én, 10 órakor kezdődő alkalmon a himnuszt Bugán Marcell előadásában hallgathattuk meg, amelyet követően köszöntötték a frissen végzett hallgatókat és az egybegyűlteket. Az elnöki asztalnál Dr. Bartus Dávid, egyetemi docens, a BTK dékánja, az Ókori Régészeti Tanszék vezetője, Dr. Horn Ildikó, egyetemi tanár, a BTK általános ügyekért felelős dékánhelyettese, a Történeti Intézet igazgatója, Dr. Vida Tivadar, egyetemi tanár, a Régészettudományi Intézet igazgatója, és Gácsi Roland, a Tanulmányi Hivatal vezetője foglalt helyet.
Ezután az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet előadására került sor, melynek keretében Mozart Figaro házassága című operájának egy részletét, Figaro C-dúr áriáját hallgathattuk meg Bugán Marcell előadásában, akit zongorán kísért Balázs Éva tanárnő, majd Jean Baptiste Arban Trombita variációk sorozatának két részletét Simon Zsófia előadásában, akit Csasznyi Zsófia kísért zongorán.
Dr. Bartus Dávid dékán úr beszédét Pázmány Péter Esztergom bíboros érsekének a Bölcsészeti Kar (Filozófiai Fakultás) megalapításakor (1635. május 12-én, Nagyszombaton) elhangzott szavaival kezdte. „Minden más eszköznél előbbre valónak tűnt föl előttünk, hogy Tudományos Egyetem emeltessék, ahol a harcias nemzet lelkülete megszelídüljön, és az egyházkormányzásra és az állam szolgálatára alkalmas emberek képeztessenek.” A kar 208. dékánja beszédében kitért a járvány negatív és pozitív hatásaira, a bölcsészek feladatára és értékeire, a distancia teremtés képességére. Hangsúlyozta, hogy a bölcsész az embereket azok komplexitásában látja, és olyan személy, aki „az értelmezések sűrű erdejében megtalálja a kivezető ösvényt”. Beszédének zárásaképp József Attila általános érvényű gondolatát idézte, miszerint „gondolkodni muszáj, és verset írni is, különben meggörbül a világ gyémánttengelye”.
Végezetül valamennyi hallgatót emlékeztetett, hogy diplomájuk kézhez vételével egy korszak lezárul, valamint hogy „a siker mindig egy hosszabb folyamat eredménye, amelyhez kellő kitartásra és türelemre van szükség”. A dékán úr jókívánságainak elhangzása után a diplomák ünnepélyes átadása következett, melynek során fotón is megörökítették az értékes pillanatokat. A diplomaosztó lezárásaként, az ELTE Nagyszombati Himnusza zendült fel.
BÁRCZI GUSZTÁV GYÓGYPEDAGÓGIAI KAR
Dr. Papp Gabriella, a Kar dékánasszonya nyitotta meg a 2021. július 20. délutáni diplomaosztó ünnepséget, köszöntette a ünnepelteket és hozzátartozókat ezen a szép napon. Majd dr. Márkus Eszter, oktatási dékánhelyettes vette át a szót, és vezényelte le a diplomaosztót. A Himnusz közös eléneklése után elmondta, hogy az idei évben összesen 420 oklevelet osztanak ki ebből 44 kitüntetéses diploma. Az ünnepély meghívott vendége, Péterffy Balázs, a Klebelsberg Központ szakmai elnökhelyettese is felszólalt, jó tanácsokkal látva el a végzősöket.
A beszédek után kihirdették a legjobb BA-s és legjobb MA-s Bachmann díjas szakdolgozatot, majd dr. Márkus Eszter felhívta a figyelmet, hogy az MA képzésben végzők Alumni kitűzőt kapnak ajándékba az Alumni Központtól, így a BA-s hallgatóknak is érdemes MA képzést elvégezniük. :) Az okleveleket Dr. Papp Gabriella dékánasszony adta át.
A diplomák átadása után Kup Katica, a Bárczi HÖK elnöke mondott beszédet, és adott át elismerő oklevelet azoknak, akik segítették a Bárczi közösségének kialakulását. Ezt követően dr. Márkus Eszter zárószavával, majd az ELTE Nagyszombati Himnuszával zárult az ünnepély.
TÁRSADALOMTUDOMÁNYI KAR
A TáTK diplomaosztója 2021. július 14-én 11 órától került megrendezésre. A Himnusz meghallgatása után Dr. Juhász Gábor dékán köszöntötte a már végzett hallgatókat.
"Az ELTE-n diplomát szerezni rangot jelent" /Juhász Gábor/
A beszéd után sor került az Etelkay Éva-díj kiosztására. Etelkay Éva a Társadalmi tanulmányok alapszak alumnusa, 2012-ben tragikus hirtelenséggel eltávozott. Az Ő tiszteletére alkották meg a díjat, melyet minden évben egy tehetséges végzős kap, ezúttal Szilácky Martin. Ezután minden szakon kihirdették a legjobb szakdolgozatért járó díjat, majd a kitüntetéses oklevelek átadásával folytatódott az ünnepség, amit ebben az évben 12 hallgató vehetett át. Az oklevelek átadása után dékán úr beszéddel zárta az ünnepélyt, melyben felhívta a figyelme az Alma Mater online közösségére.
A ceremóniát az Európai Unió himnusza zárta.
A végzett mester- és osztatlan szakos hallgatók az ELTE Alumni Szervezettől értékes kitűzőket kaptak.
Megjegyzések0
Megtekintéshez, vagy megjegyzés hozzáadásához kérjük, jelentkezzen be!
Javasolt cikkek